O mně

Rád bych zde napsal:
“Ahoj, jmenuji se Pavel a focením se živil už můj prapradědeček, po kterém se dědil fotoaparát z generace na generaci.”

Pravda ale nemůže být dál. Od malička jsem byl vychováván spíše pragmaticky, k praktickému a technickému životu. Což je docela vzdálené od umění a focení. 

Kromě mé záliby být na fotkách, před objektivem jsem objevil nové kouzlo. Focení mně vyvolávalo zvláštní pocit radosti. Radosti z každé povedené fotky. Až později jsem zjistil, že fotkou vlastně tvořím obraz. Obraz je zachycení okamžiku a jeho tvorbga má spoustu společných pravidel s tvorbou fotografie

Zároveň je u fotografie potřeba znát svůj přístroj, aby byl správně nastavený a ideálně se v technice trochu vyznat pro koupi toho nejvhodnějšího vybavení. A zde se setkal můj svět umění a technického přemýšlení. 

Když přišla Covidová krize, lidé se ze začátku začali bát o práci. Někteří o ni dokonce přišli. Já jsem to pojal jako příležitost. Stal jsem se živnostníkem a začal jsem fotit. 

Až časem jsem si uvědomil, že samotné umění mám přímo ve jménu. Umění, anglicky art, mě tak provází celým mým životem, protože ho můžu vidět při každém podpisu. mARTinek. 

Dnes se označuji jako svatební fotograf nebo portrétní fotograf. Jsem fotograf pro celou ČR. A nejen to. Rád fotím i v zahraničí. Potřebujete fotografa pro Slovensko, Rakousko? Není problém. 

Kde jsem fotil?

Photo Pavel Martinek | © Copyright 2021 | Patrikorsak.cz |